Komunikaty Duszpasterskie 21.07.2024 roku

1. W czwartek 25 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, imieniny obchodzi J. E. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Msza św. w intencji Pasterza naszej Diecezji celebrowana będzie tego dnia w katedrze o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich do katedry! W swoich modlitwach osobistych i rodzinnych pamiętajmy codziennie, a szczególnie w dniu imienin o Księdzu Biskupie.

2. W czwartek, z okazji wspomnienia patrona kierowców, błogosławieństwo pojazdów po wieczornej Mszy św.

3. W nocy z czwartku na piątek o godzinie 3.00 z przystanku przy kościele wyruszy nasza parafialna pielgrzymka do Włoch i Medjugorie. Zbiórka wszystkich wyjeżdżających o 2.45. Zapewniając o pamięci przed Panem w drodze prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji pielgrzymów.

4. W piątek 26 lipca, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa serdecznie zapraszamy na Mszę św. wszystkie babcie i dziadków oraz wnuczki i wnuków!

5. Trwamy w duchowej łączności z ks. Łukaszem i Brązową Grupą Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymom dziękujemy za pamięć w modlitwie o naszej Parafii.

6. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. W wakacje nie ma też Tygodnika Parafialnego. Aktualne komunikaty i intencje znajdziemy w gablocie, na parafialnym profilu facebooka i na stronie internetowej.

7. W sklepiku są do nabycia nowe ciekawe książki, między innymi Sekrety dusz czyśćcowych bł. Anny Katarzyny Emmerich, Katechizm podręczny ks. Piotra Pawlukiewicza, Ostatnie rozmowy z Benedyktem XVI.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Przewodnik Katolicki po 10,- złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zabierając gazety wrzucają do skarbony należną zapłatę!

9. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących życzymy wszystkim, by zawsze szczęśliwie docierali do celu! Pamiętajmy, że każda droga ma nam przypominać Pana Jezusa, który mówi o Sobie: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, a każda podróż uświadamiać ma nam nasze ziemskie pielgrzymowanie, którego kresem jest wieczne szczęście w niebie. Niech nasza życzliwość na drodze będzie świadectwem miłości Pana Boga i bliźniego.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Czesława Mrugowskiego z ul. Wojska Polskiego, Honoratę Woźniak z ul. Ujejskiego  i Hieronima Przerackiego z ul. Słowiańskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.